وبلاگ سیماران
کاربرد Wi-Fi در آیفون های تصویری

کاربرد Wi-Fi در آیفون های تصویری

 کاربرد Wi-Fi در آیفون های تصویری

یکی از تکنولوژی های مورد استفاده در مانیتورهای HS-78/M100W و HS-43TK/M100W شرکت سیماران قابلیت اتصال به Wi-Fi با امکان نظارت، صحبت کردن و باز نمودن درب از راه دور می باشد. 

Wi-Fi مخفف عبارت Wireless Fidelity می‌باشد و تکنولوژی است که از امواج رادیویی برای اتصال به شبکه استفاده می‌کند شبکه‌های بی سیم به عنوان شبکه‌های Wi-Fi  یا 802.11 شناخته می‌شوند، زیرا فناوری IEEE 802.11 را پوشش می‌دهند.

یک شبکه Wi-Fi مانند تلفن‌های همراه، از امواج رادیویی برای انتقال اطلاعات در یک شبکه استفاده می‌کند رایانه باید شامل یک آداپتور بی سیم باشد که داده‌های ارسال شده به سیگنال رادیویی را ترجمه کند این سیگنال از طریق یک آنتن به یک رمزگذار شناخته شده به عنوان روتر منتقل می شود و پس از رمزگشایی، داده‌ها از طریق یک اتصال اترنت سیمی به اینترنت ارسال می‌شوند. در واقع یک اتصال Wi-Fi با استفاده از یک آداپتور بی سیم در مجاورت یک روتر بی سیم به شبکه وصل شده و به کاربران امکان دسترسی به سرویس‌های اینترنتی را می‌دهد. Wi-Fi اتصال بی سیم به دستگاه‌های خود را با انتشار فرکانس بین 2.4GHz - 5GHz  بر اساس مقدار داده‌ها در شبکه فراهم می‌کند.

Wi-Fi  یا شبکه بی سیم یک اتصال اینترنتی پر سرعت و بدون استفاده از کابل یا سیم است که این شبکه بی سیم از سه عنصر اساسی تشکیل شده است که این سه عنصر شامل : سیگنال های رادیویی، آنتن و روتر هستند.

مزیت Wi-Fi :

 مزیت اصلی وای فای این است که تقریبا با هر سیستم عاملی سازگار می‌باشد.

تفاوت وایرلس با وای فای  (Wi-Fi & Wireless)

وایرلس به معنی تکنولوژی ارتباط بی‌ سیمی است که اشاره به هر گونه ارتباط بین دستگاه‌ها بدون استفاده از کابل دارد. اما وای فای در واقع سیگنال رادیویی مشخصی است که ارتباط بی‌سیمی بین دستگاه‌های مختلف را ممکن می‌سازد. در واقع وای فای و وایرلس هر دو یک وظیفه یکسان دارند و آن هم ایجاد یک ارتباط بدون کابل است.

تفاوت اینترنت با وای فای چیست  (Wi-Fi & Internet)

اینترنت به معنی دیتا یا اطلاعات بین‌المللی است. وای فای (Wi-Fi) یک تکنولوژی شبکه ساز بی‌سیمی به وسیله سیگنال رادیویی است که می‌تواند همین اینترنت را از طریق فرکانس رادیویی خاص خود، بین دستگاه‌های مختلف انتقال دهد یا حتی بدون انتقال اینترنت، می‌تواند یک شبکه گسترده منطقه‌ای بدون استفاده از کابل را ایجاد کند.

انواع استاندارد وای  فای : 

 • 802.11a
  در ۵ گیگاهرتز انتقال را انجام می‌دهد و می‌تواند تا ۵۴ مگابایت داده در ثانیه اطلاعات انتقال دهد. همچنین از مدولاسیون تقسیم فرکانس عمود بر هم(Orthogonal Frequency Division Modulation) OFDM ‏ استفاده می‌کند. یک روش رمزنگاری کارآمد که سیگنال رادیویی را قبل از رسیدن به گیرنده به چند زیر سیگنال تقسیم می‌کند. این امر تا حد زیادی تداخل را کاهش می‌دهد.
 • 802.11b
  کندترین و ارزان‌ترین استاندارد است که در باند فرکانسی ۲.۴ گیگاهرتز طیف رادیویی ارسال می‌کند. این سیستم می‌تواند تا ۱۱ مگابایت داده در هر ثانیه را مدیریت کند و از مدولاسیون CCK (Complementary Code Keying) برای بهبود سرعت استفاده می‌کند.
 • 802.11g
  مانند 802.11b در ۲.۴ گیگاهرتز ارسال می‌کند، اما بسیار سریع‌تر است و می‌تواند تا ۵۴ مگابایت داده را در هر ثانیه جابجا کند. 802.11g سریع‌تر از 802.11b است زیرا مانند 802.11a  از کدگذاری OFDM استفاده می‌کند.
 • 802.11n
  پرکاربردترین استاندارد است و با نسخه‌های قبلی a، b و g سازگار است. این نسخه به شکل قابل توجهی در سرعت و گستره نسبت به نسخه‌های قبلی بهبود یافته است. به عنوان مثال، اگر چه  802.11gبه صورت نظری ۵۴ مگابایت داده را در هر ثانیه جابجا می‌کند اما به دلیل تراکم شبکه، در واقعیت تنها به سرعتی حدود ۲۴ مگابایت داده در هر ثانیه دست می‌یابد. با این حال 802.11n سرعتی بیش از ۱۴۰ مگابایت بر ثانیه دارد و می‌تواند تا چهار جریان داده را با حداکثر سرعت ۱۵۰ مگابایت در ثانیه انتقال دهد.
 • 802.11ac
  جدیدترین استاندارد است که اوایل سال ۲۰۱۳ معرفی شد. این سیستم هنوز به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته است و حتی هنوز در موسسه مهندسان برق و الکترونیک ‏Institute of Electrical and Electronics Engineers) IEEE‏  ) در حالت پیش‌نویس است، اما دستگاه‌هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند اکنون در بازار هستند.
    802.11ac با نسخه‌های قبلی خود یعنی802.11n  و دیگر نسخه‌ها سازگاری دارد؛ با n روی باند ۲.۴ گیگاهرتز و ac روی باند ۵ گیگاهرتز سازگار است. تداخل در این نسخه کمتر رخ می‌دهد و بسیار سریع‌تر از نسخه‌های قبلی خود است و حداکثر ۴۵۰ مگابایت بر ثانیه را بر روی یک جریان واحد انتقال می‌دهد  ومانند802.11n  ، امکان انتقال بر روی جریان‌های فضایی چندگانه را تا هشت جریان، به طور اختیاری فراهم می‌کند. به خاطر باند فرکانسی 5G نامیده می‌شود و گاهی Gigabit Wi-Fi نامیده می‌شود زیرا پتانسیل آن یک گیگابایت در ثانیه بر روی چندین جریان است، همچنین گاهی (Very High Throughput ) VHT  نیز نامیده می‌شود.
  اگر روتر مشکلی داشته باشد یا افراد زیادی همزمان از نرم‌افزارهای با پهنای باند بالا استفاده کنند، کاربران ممکن است تداخل مشاهده کنند یا ارتباط خود را از دست بدهند. اگرچه استانداردهای جدیدتر و سریع‌تر مانند 802.11ac  می‌تواند به کاهش این اتفاقات کمک کند.
 • وایمکس (WiMAX)
  که با عنوان 802.16 نیز شناخته می‌شود، مزایای پهنای باند و بی‌سیم را با یکدیکر ترکیب کرده است. وایمکس اینترنت بی‌سیم پرسرعت را در مسافت‌های طولانی فراهم می‌کند و امکان دسترسی برای مناطق بزرگی مانند شهرها را فراهم می‌کند.

استانداردهای دیگر 802.11 بر روی کاربردهای خاص شبکه‌های بی‌سیم، مانند شبکه‌های گسترده (Wide Area Networks) WLANs  درون وسایل نقلیه یا فناوری که به شما اجازه می‌دهد از یک شبکه بی‌سیم به یک شبکه بی‌سیم دیگر منتقل شوید، تمرکز دارند.

رادیوهای وای فای می‌توانند در هر سه باند فرکانسی ارسال انجام دهند. یا می‌توانند به سرعت بین باندهای مختلف حرکت کنند(پرش فرکانسی داشته باشند). پرش فرکانسی(Frequency Hopping)  به کاهش تداخل کمک می‌کند و اجازه می‌دهد چندین دستگاه به طور همزمان از اتصال بی‌سیم یکسانی استفاده کنند.

کاربرد استفاده از وای فای

-  اتصال به شبکه جهانی اینترنت بدون استفاده از کابل و یا سیم اضافه

-  تبادل اطلاعات با سرعت بیشتر از سخت افزارهایی مانند بلوتوث

-  قابلیت استفاده همزمان چندین نفر از یک شبکه دارای وای فای

-  و ...

 


مطالب مرتبط در این دسته بندی
دیدگاه های ثبت شده (0)
دیدگاهتان را بنویسید